Sprawdzona wiedza

Serwis Spokój Ducha jest kierowany do wszystkich osób szukających pomocy psychologicznej. Dzięki niemu każdy może uzyskać wsparcie w radzeniu sobie ze swoimi problemami bez wychodzenia z domu. W ramach e-usługi oferujemy cały szereg porad, wideokursów, pomoc w dobraniu najlepszych pozycji książkowych do każdego problemu oraz zasugerowanie najodpowiedniejszych specjalistów, zajmujących się danymi zaburzeniami.

Wszystkie materiały i funkcjonalności zostały opracowane przy współpracy wysoce wykwalifikowanych psychologów o różnych specjalizacjach. Dzięki połączeniu wiedzy całej tej grupy udało nam się stworzyć uniwersalne źródło pomocy dla każdego, niezależnie od rodzaju jego problemu. Dla użytkowników przygotowane zostały kursy z zakresu psychologii i samopomocy. Dostarczają one wiedzy w zakresie radzenia sobie z różnymi życiowymi i psychologicznymi problemami, np. nieśmiałością, lękami czy depresją. Wszystko to w formie zindywidualizowanych, zautomatyzowanych treningów wideo, co jest doskonałym rodzajem wsparcia lub nawet zastąpienia treningów i psychoterapii prowadzonych przez „żywych” specjalistów.

Powiązaliśmy najnowsze osiągnięcia nauki w zakresie psychologii z technologią audiowizualną. Wszystkie porady i kursy wykorzystują komunikację niewerbalną oraz multimedialność, czyli jednoczesne angażowanie zmysłu wzroku i słuchu, czego nie ma w przypadku np. czytania poradnika. Dzięki temu wiedza lepiej trafia do każdego użytkownika, ponieważ psycholog na filmie oprócz treści werbalnych przekazuje również sygnały niewerbalne. Podczas takiej sesji odczuwamy, że porada skierowana jest specjalnie do nas.

Nasze kursy i porady zostały opracowane na podstawie zastosowania podejścia behawioralno-poznawczego. Metoda ta jest oparta na obserwacjach, tłumaczeniu i modyfikowaniu własnych emocji a także zmienianiu i tworzeniu nawyków. Terapia skupia się na tym, co jest tu i teraz oraz na pracy nad zmianą zachowania i sposobie myślenia. Jest to jedyna forma terapii krótkoterminowej, której skuteczność została w pełni naukowo potwierdzona m.in. w zakresie leczenia zaburzeń nastroju, zachowania, odżywiania, uzależnień i wielu innych. Dzięki zastosowaniu tego podejścia prezentowane przez e-psychologa porady można od razu wcielać w życie, co na pewno przyniesie pozytywne zmiany w zachowaniu i sposobie myślenia każdej osoby.

Użycie sprawdzonej naukowo metody sprawia, że nasze kursy są faktycznie skuteczne. Jeśli i Ty postanowisz skorzystać ze Spokoju Ducha oraz zastosujesz się do podanych przez nasz system porad i sposobów radzenia sobie z problemami, możesz być pewien, że przyniesie to pozytywne zmiany w Twoim życiu.

« powrót do strony głównej
Logowanie
Niepoprawna para email - hasło
Rejestracja
Rejestracja w naszym serwisie jest całkowicie bezpłatna. Po jej dokonaniu możliwe stanie się korzystanie ze wszystkich funkcji serwisu.
Rejestracja
Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!
Po zakończeniu rejestracji wyślemy do Ciebie wiadomość z kodem aktywacyjnym.