Rzetelna pomoc

W dzisiejszych czasach problemy natury psychologicznej dotykają coraz większą grupę ludzi. Żyjemy w ciągłym biegu, próbujemy gonić za światem bez chwili wytchnienia. Nie mamy czasu na to, by usiąść i zastanowić się nad naszymi relacjami z innymi ludźmi, nad tym czego pragniemy i jacy chcemy być. To wszystko sprawia, że tłumimy w sobie wiele negatywnych emocji, które po jakimś czasie stają się bardzo uciążliwe i zaczynają wpływać na nasze codzienne funkcjonowanie. Jest to aktualnie przyczyną większości zaburzeń psychologicznych.

Do tej pory, gdy ktoś z nas odczuwał, że problemy wewnętrzne biorą górę nad jego życiem, miał dwa wyjścia: albo skorzystać z pomocy specjalisty i udać się na terapię, albo próbować pomóc sobie na „własną rękę”, szukając porad w książkach czy innych źródłach. Dziś przy współpracy całej grupy doświadczonych specjalistów powstał serwis Spokój Ducha, który łączy ze sobą korzyści obu tych opcji i daje wiele dodatkowych, bardzo pomocnych funkcjonalności. Jest on kierowany do wszystkich osób szukających pomocy psychologicznej. Dzięki niemu każdy może uzyskać pomoc w radzeniu sobie ze swoimi problemami bez wychodzenia z domu. W ramach e-usługi oferujemy cały szereg porad, wideokursów, pomoc w dobraniu najlepszych pozycji książkowych dla każdego problemu oraz zasugerowanie najodpowiedniejszych specjalistów, zajmujących się danymi zaburzeniami.

Dzięki połączeniu wiedzy psychologów i psychiatrów o wielu specjalizacjach oraz specjalistów od najnowszych technologii, stworzyliśmy uniwersalne źródło pomocy dla każdego, niezależnie od rodzaju jego problemu. Dla użytkowników przygotowane zostały kursy z zakresu psychologii i samopomocy. Dostarczają one wiedzy w zakresie radzenia sobie z różnymi życiowymi i psychologicznymi problemami, np. nieśmiałością czy depresją. Wszystko to w formie zindywidualizowanych, zautomatyzowanych treningów wideo, co jest doskonałym rodzajem wsparcia lub nawet zastąpienia treningów i psychoterapii prowadzonych przez „żywych” specjalistów.

Wszystkie kursy i porady zawarte w serwisie zostały opracowane na podstawie podejścia behawioralno-poznawczego. Metoda ta jest oparta na obserwacjach, tłumaczeniu i modyfikowaniu własnych emocji a także zmienianiu i tworzeniu nawyków. Terapia skupia się na tym, co jest tu i teraz oraz na pracy nad zmianą zachowania i sposobie myślenia. Jest to jedyna forma terapii krótkoterminowej, której skuteczność została w pełni naukowo potwierdzona m.in. w zakresie leczenia zaburzeń nastroju, zachowania, odżywiania, uzależnień i wielu innych. Zastosowanie tego podejścia w serwisie zapewnia rzetelną pomoc dla każdego. Prezentowane przez e-psychologa porady można od razu stosować w praktyce. Przyczynia się to do zauważalnych, pozytywnych zmian w życiu każdego, kto postanowi sięgnąć po tę właśnie metodę radzenia sobie z problemami o podłożu psychologicznym.

Terapia ta przynosi podobne rezultaty jak ta, prowadzona z „żywym” specjalistą. Kursy nie są jedynie prezentacją multimedialną, ale interaktywnym programem komputerowym, który zbiera informacje od użytkownika. Program rozpoznaje różne sytuacje i odpowiedzi a także podejmuje decyzję, co do dalszego przebiegu kursu i prezentowanego materiału. Jedną z jego funkcjonalności jest indywidualnie dobieranie odpowiednich lektur. Po wyświetleniu porady system ekspercki proponuje jedną lub kilka książek, w których szerzej przedstawione jest dane zagadnienie.

W podobny sposób dobierany jest dla użytkownika także psychoterapeuta. W tym celu uwzględniane są indywidualne potrzeby danej osoby, w tym także jego miejsce zamieszkania. Użytkownik może przeczytać informacje o proponowanym przez system terapeucie oraz podjąć decyzję o osobistym lub e-mailowym kontakcie. Samodzielnie szukając pomocy mógłby trafić do psychologa, którego profil działalności nie pasuje do jego problemu, natomiast dzięki tej funkcjonalności trafi do najlepszego specjalisty. Wszystko to sprawia, że Spokój Ducha jest nieocenionym źródłem pomocy dla każdego, kto boryka się z problemami emocjonalnymi, interpersonalnymi, uczuciowymi, a nawet zawodowymi.

« powrót do strony głównej
Logowanie
Niepoprawna para email - hasło
Rejestracja
Rejestracja w naszym serwisie jest całkowicie bezpłatna. Po jej dokonaniu możliwe stanie się korzystanie ze wszystkich funkcji serwisu.
Rejestracja
Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!
Po zakończeniu rejestracji wyślemy do Ciebie wiadomość z kodem aktywacyjnym.