Innowacyjność

Dotychczas, gdy ktoś odczuwał, że jakaś dziedzina jego życia przestała sprawnie funkcjonować przez problemy o naturze psychicznej, miał dwa wyjścia: albo skorzystać z pomocy specjalisty i udać się na terapię, albo próbować pomóc sobie “na własną rękę”, szukając porad w książkach czy innych źródłach. Dziś, dzięki współpracy zespołu psychologów i psychiatrów z wieloletnim doświadczeniem a także specjalistów od zaawansowanych technologii powstała zupełna nowość w tej dziedzinie – w pełni zautomatyzowany i „inteligentny” serwis Spokój Ducha. Jest on dedykowany wszystkim osobom szukającym pomocy psychologicznej. Dzięki niemu każdy może uzyskać pomoc w radzeniu sobie ze swoimi problemami bez wychodzenia z domu. Nasza e-usługa oferuje użytkownikom cały szereg zupełnie innowacyjnych rozwiązań, jakich nie daje żadna aktualnie dostępna platforma na świecie.

Spokój ducha może być zarówno źródłem wsparcia podczas tradycyjnej terapii, jak i zastąpić treningi i psychoterapię prowadzoną przez „żywego specjalistę”. Zawiera on sprawdzoną wiedzę z zakresu psychologii, samopomocy, radzenia sobie z różnymi życiowymi i psychologicznymi problemami, np. nieśmiałością, nadwagą czy depresją.

Jest to pierwszy tego typu serwis, który dostarcza zindywidualizowanych, zautomatyzowanych porad psychologicznych w postaci filmów wideo. Porównując, istniejące książki czy strony internetowe nie są interaktywne. To my musimy najpierw je wybrać, a następnie wyciągnąć z nich interesujące nas informacje. Nawet „żywi” psycholodzy, którzy świadczą np. poradnictwo przez e-mail nie oferują dodatkowych interaktywnych materiałów lub filmów wideo. Jeżeli chodzi zaś o dostępne w Internecie pojedyncze filmy wideo, to nie mają one żadnych cech zindywidualizowanej porady.

Powiązując najnowsze osiągnięcia nauki w zakresie psychologii z technologią audiowizualną oraz informatyczną sprawiliśmy, że użytkownik korzystający z serwisu czuje się jak podczas wizyty u prawdziwego psychologa, a jednocześnie wie, że jest stuprocentowo bezpieczny, ponieważ „psychologiem” staje się jego własny komputer. Cała interakcja jest w zupełności anonimowa. Psycholog na filmie oprócz treści werbalnych przekazuje również sygnały niewerbalne. Użytkownik na takiej sesji ma wrażenie, że porada skierowana jest specjalnie dla niego.

Odpowiednie porady i kursy są dobierane za pomocą zautomatyzowanego systemu diagnozy psychologicznej. Odpowiadając na serię pytań i dokonując różnych wyborów pomagamy systemowi zdefiniować nasz problem, a ten w inteligentny sposób dopasowuje nam odpowiednią multimedialną sesję. Na dzień dzisiejszy nie ma na rynku żadnego podobnego rozwiązania. Użytkownicy sami muszą dobierać sobie odpowiednie porady i zdecydować, czy pasują one do ich sytuacji. Spokój Ducha daje z kolei możliwość szybkiego i trafnego zdiagnozowania problemu.

Warto pamiętać, że kursy nie są jedynie prezentacją multimedialną, ale interaktywnym programem komputerowym, który zbiera informacje od użytkownika. Program rozpoznaje różne sytuacje i odpowiedzi a także podejmuje decyzję, co do dalszego przebiegu kursu i prezentowanego materiału. E-psycholog „słucha” użytkownika i odpowiada na jego potrzeby. Jest to pierwszy taki interaktywny kurs z zakresu samopomocy psychologicznej.

Kolejną innowacyjną funkcjonalnością serwisu jest indywidualne dobieranie odpowiednich lektur. Po wyświetleniu porady system ekspercki proponuje jedną lub kilka książek, w których szerzej przedstawione jest dane zagadnienie. Do tej pory nigdzie indziej nikt nie zastosował jeszcze takiego rozwiązania. Jedynie tutaj znaleźć można to zautomatyzowane narzędzie, które pomaga dobrać odpowiednie lektury kierując się potrzebami użytkownika. Warto powiedzieć także, że nasza e-usługa dobiera również psychoterapeutę, uwzględniając w tym celu oczywiście potrzeby klienta, w tym także jego miejsce zamieszkania. Użytkownik może przeczytać informacje o proponowanym przez system terapeucie oraz podjąć decyzję o osobistym lub e-mailowym kontakcie. Ułatwia to znalezienie odpowiedniego specjalisty. Jest to pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku.

Podstawą dla wszystkich kursów są zasady krótkoterminowej psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która skupia się na uświadamianiu, opisywaniu i modyfikowaniu emocji oraz zachowań. W żadnej e-usłudze, czy programie komputerowym nie zastosowano dotychczas takiej zautomatyzowanej pomocy umożliwiającej prowadzenie tego rodzaju terapii.

Spokój Ducha jest prawdziwą innowacją na rynku pomocy dla osób z problemami natury psychologicznej. Jeśli próbowałeś już wielu metod, by poradzić sobie z podobnymi kwestiami, lecz nie były one wystarczająco pomocne, możliwe, że serwis ten odpowie na wszystkie Twoje potrzeby i wskaże drogę do rozwiązania Twoich problemów.

« powrót do strony głównej
Logowanie
Niepoprawna para email - hasło
Rejestracja
Rejestracja w naszym serwisie jest całkowicie bezpłatna. Po jej dokonaniu możliwe stanie się korzystanie ze wszystkich funkcji serwisu.
Rejestracja
Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!
Po zakończeniu rejestracji wyślemy do Ciebie wiadomość z kodem aktywacyjnym.