Anonimowość

Spokój Ducha to doskonała alternatywa dla tradycyjnych sesji terapeutycznych z „żywym” psychologiem. Częstym problemem dla wielu osób, mających różnego rodzaju problemy na tle psychologicznym jest to, że zwyczajnie wstydzą się udać do specjalisty. Nie każdy w końcu potrafi szczerze i bez skrępowania opowiedzieć o swoich problemach i uczuciach. Jest to zupełnie normalne, ponieważ bardzo niewiele osób na świecie jest w stanie w pełni otworzyć się przed osobą, której zupełnie nie zna. Nasza e-usługa jest kierowana przede wszystkim do tych, którzy woleliby uniknąć takiej konieczności. Dzięki niej każdy może uzyskać pomoc w radzeniu sobie ze swoimi problemami bez wychodzenia z domu.

Korzystając z pomocy e-psychologa poczują się jak podczas wizyty u prawdziwego psychologa, a jednocześnie będą czuć się stuprocentowo bezpiecznie dzięki temu, że „psychologiem” stanie się ich komputer i cała interakcja pozostanie całkowicie anonimowa. Ma to szczególne znaczenie w przypadku „wstydliwych” problemów, np. na tle seksualnym czy związanych z chorobami psychicznymi.

Często osoby, które czują, że mają problem o podłożu psychologicznym z jakąś dziedziną życia, szukają pomocy w różnych książkach czy poradnikach. Problem polega jednak na tym, że ludzie mają często trudność ze zdiagnozowaniem swojego problemu i jego istoty. Nie potrafią dobrze go opisać lub w ogóle wahają się, czy potrzebna jest im pomoc. W tym momencie okazuje się, że jednak konsultacja z psychologiem będzie konieczna. Co jednak, gdy przełamanie się i wizyta w gabinecie specjalisty okażą się zbyt krępujące dla takiej osoby? Nasz system sam w sobie jest odpowiedzią na to pytanie. Wszystkie porady i kursy w Spokoju Ducha dobierane są za pomocą zautomatyzowanego systemu diagnozy psychologicznej. Użytkownik wybierając objawy i odpowiadając na pytania, jakie zadaje mu e-psycholog, definiuje swój problem, a system w inteligentny sposób dopasowuje dla niego odpowiednią sesję. Osoba, która skorzysta z naszej pomocy, będzie mogła pozwolić sobie na zupełną szczerość, ponieważ o swoich uczuciach i problemach opowie jedynie wirtualnemu terapeucie.

Mimo tego, że cała terapia jest anonimowa, wirtualna i w pełni zautomatyzowana, każdy użytkownik będzie mógł się poczuć jak podczas prawdziwej sesji terapeutycznej. Dzięki połączeniu najnowszych osiągnięć nauki w zakresie psychologii z technologią audiowizualną, wszystkie porady i kursy wykorzystują komunikację niewerbalną oraz multimedialność, czyli jednoczesne angażowanie zmysłu wzroku i słuchu, czego nie ma w przypadku np. czytania poradnika. Podczas takiej sesji odczuwamy, że porada skierowana jest specjalnie do nas. Daje to przekonanie, że e-terapeuta nas „słucha” i odpowiada na nasze potrzeby. Wszystko to sprawia, że Spokój Ducha może stanowić alternatywę dla tradycyjnych wizyt u psychologa.

« powrót do strony głównej
Logowanie
Niepoprawna para email - hasło
Rejestracja
Rejestracja w naszym serwisie jest całkowicie bezpłatna. Po jej dokonaniu możliwe stanie się korzystanie ze wszystkich funkcji serwisu.
Rejestracja
Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!
Po zakończeniu rejestracji wyślemy do Ciebie wiadomość z kodem aktywacyjnym.